Domov pro seniory
Opavská 600/45, Bílovec
Dům s pečovatelskou službou
17. listopadu 373/36, Bílovec
Zavolejte nám
+420 556 801 592

Výlet do ZOO

Dne 20. září jsme navštívili Zoologickou zahradu v Ostravě. Výletu se účastnilo 11 klientů z domova pro seniory a 3 klienti z osobní asistence. Klienty doprovázeli zaměstnanci domova a dva klienty doprovázeli manželé. Nejprve to vypadalo, že nám počasí nebude přát, bylo chladno a zataženo. Ranní oblačnost se však začala protrhávat a sluníčko nás nakonec i zahřálo.

Obrázek1

Někteří z klientů navštívili ZOO před třiceti lety, a když viděli, jak se rozšířily a zmodernizovaly prostory a přibyly různé druhy zvířat, byli mile překvapeni, kolik se za tuto dobu toho změnilo. Klienty zaujali zejména žirafy, lvi nebo pávi. Medvědi, na které byli klienti zvědaví, tou dobou byli schováni v zeleném porostu. Téměř po hodině procházení ZOO jsme si udělali přestávku na jídlo a pití. Kromě předem připravené svačinky jsme si dávali hranolky, kávu a někteří pivo.

Tento výlet na čerstvém vzduchu v klidném prostředí, kdy jsme viděli nádhernou faunu, jsme si všichni užili. Přispěl ke stmelení kolektivu nejen klientů, ale i zaměstnanců mezi sebou.

Obrázek2

Obrázek3