Domov pro seniory
Opavská 600/45, Bílovec
Dům s pečovatelskou službou
17. listopadu 373/36, Bílovec
Zavolejte nám
+420 556 801 592

Turnaj ve hře „Člověče, nezlob se!“

„Člověče, nezlob se!“ je sice převážně dětská závodivá hra pro dva a více hráčů, ale mohou ji hrát i dospělí. Její historie sahá až do 7. století, kdy se v Indii hrála její předchůdkyně, hra Pačísí. V Evropě se pak podle oficiálních pravidel začala hrát v roce 1896 pod názvem Ludo, který byl před 1. světovou válkou změněn na „Člověče, nezlob se!“.

IMG_1809

Turnaj v této oblíbené deskové hře proběhl v Domově pro seniory za poměrně hojné účasti klientů. Vyzyvateli tohoto turnaje byli klienti Domova pro seniory. Jejich soupeři se stali obyvatelé DPS. Celkem se turnaje zúčastnilo 18 hráčů a hráček, z toho bylo 11 klientů z Domova pro seniory a 7 z DPS.

Hrálo se u pěti hracích desek po čtyřech hráčích. Dopředu připravený postupový „pavouk“ představoval klíč, který určil, kdo s kým bude hrát. Úkolem každého hráče tedy bylo projít co nejrychleji se svými figurkami po směru šipky celou cestu až na cílová pole, tj. do domečku a získat tím svůj postup do dalšího kola. Všichni hráči se do hraní vrhli s tou správnou vervou a někteří i s nelítostí soupeřů, a tak se vyhazovalo o sto šest. Aby se nestalo, že někteří z účastníků budou hodně zklamaní, když po první hře turnaj opustí, pokračovali ve hře, ale již ne o vítězné pozice, ale o další umístění v hráčské tabulce.

IMG_1820

Pocity, které klienti zažívali, se dají popsat velmi jednoduše: napětí, nervozita, vztek nebo radost z vítězství. Tyto emoce, nečekané momenty a dramatické situace přinesla kouzelná stolní hra „Člověče, nezlob se!", která snad nechybí v žádné české domácnosti. Napětí přetrvalo až do samého konce, který určil vítěze.

Těmi nejlepšími se stali: Paní Ocásková, paní Hoňková a pan Seidler a z DPS. Čestnou bramborovou medaili uhájila Domovu pro seniory paní Dušková. Nejlepší hráči obdrželi památeční diplom a sladkou odměnu. Na turnaji se projevila družnost a sportovní duch, který spojoval hráče, kteří se před tím téměř neznali. Organizátoři děkují všem účastníkům za krásně strávené odpoledne!

IMG_1824