Domov pro seniory
Opavská 600/45, Bílovec
Dům s pečovatelskou službou
17. listopadu 373/36, Bílovec
Zavolejte nám
+420 556 801 592

Kruhové tance

Dne 6. 11. 2015 se náš metodik účastnil vzdělávání zaměřené na Kruhové tance. S touto pohybovou terapií metodik seznámil klientky, které projevily zájem, a ihned se zapojili do nácviku.

tance2

Kruhové tance tančíme s našimi klienty pro radost z pohybu a hudby. Do této nové pohybové aktivity jsme zařadili dvanáct tanců, které si mohou užít i lidé se zdravotním omezením. V přátelské atmosféře tanečního kruhu zapomenou klienti na předsudek, že tanec je pouze pro mladé a zdravé osoby. Překonají pocit, že aby mohli tančit, potřebují zvláštní pohybové nadání, hudební sluch, odborné vzdělání či výbornou fyzickou kondici. Brzy zjistí, že nic z toho není pravda. Jediné co potřebují, jsou pohodlné boty a oděv, ve kterém se cítí dobře. V tanečním kruhu jsou v blízkém kontaktu s druhými, ale zároveň se dostávají  ke svým pocitům a emocím. Tančíme tance, které nabíjejí energií, a naopak takové, které díky své struktuře umožňují mysli našich klientů oprostit se od vnějších tlaků a ponořit se do meditace.

A co to vlastně tančíme? Tradiční tance z různých koutů světa – řecké, bulharské, rumunské, arménské, lotyšské, židovské a jiné, ale také tance s choreografií na klasickou i současnou hudbu. Spíše než dokonalá vnější forma nás zajímá vnitřní smysl tance, to, co v nás vyvolávají taneční prvky, gesta a samozřejmě hudba. Nedílnou součástí našich společných setkávání je humor. Kruhové tance znamenají možnost být “tady a teď”, dělat něco čistě pro radost, netrápit se tím, jestli dělám chyby. Tančit v kruhu dodává energii, čistí hlavu, přináší radost našemu vnitřnímu dítěti i té části naší osobnosti, která touží zklidnit se v meditaci. Je to takové nenápadné antidepresivum bez vedlejších účinků.

tanec 1